Jarmark Bożonarodzeniowy

Jarmark Bożonarodzeniowy

Wrocław już po raz kolejny będzie organizował Jarmark Bożonarodzeniowy, który już właściwie stał się jedną z miejskich tradycji. Co w tym roku zaoferuje to wydarzenie ludziom je odwiedzającym, pochodzącym zarówno spośród mieszkańców miasta jak i osób przebywających w stolicy Dolnego Śląska jedynie w celach historycznych.

Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy rośnie w siłę z każdym rokiem, kolejne edycje świadczą o rosnącej popularności tego wydarzenia. Składa się na to wydarzenie, które potrwa od 20 listopada do 22 grudnia tego roku, bardzo wiele atrakcji, przeznaczonych dla odwiedzających w każdym wieku, od najmłodszych do seniorów. Miasto Wrocław stara się, by oferta dostępna w ramach tego wydarzenia była tak różnorodna, by zaspokoić nawet najbardziej wymagających odwiedzających.

Najmłodsi niewątpliwie ucieszą się z wiadomości, że dobrze znaną strefę zabaw, znaną pod nazwą Bajkowy Lasek, w tym roku będzie miała jeszcze większą powierzchnię. Organizatorzy przygotowali nowe aranżacje, dlatego też warto będzie odwiedzić je choćby raz. Jak co roku obecne będą również miejsca, w których będzie można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Liczne stoiska obecne w trakcie trwania imprezy jak zwykle będą oferowały cały szereg towarów, niektóre z nich są naprawdę egzotyczne. Naturalne kosmetyki z Egiptu, patchoworkowe tkaniny z Nepalu, wyroby biżuteryjne i rękodzieło to zaledwie kilka przykładów na to, co będzie można zakupić podczas trwania jarmarku w stolicy Dolnego Śląska.

Oczywiście, Jarmark Bożonarodzeniowy byłby niepełny bez jedzenia, serwowanego w licznych miejscach dookoła wrocławskiego Rynku. Jak zawsze będzie można kupić i zjeść sporo zdrowej żywności pochodzącej zarówno od lokalnych producentów jak i tych europejskich, takich jak na przykład holenderskie śledzie i francuskie sery. Przewidziana jest oczywiście bardzo szeroka oferta słodyczy, wśród których będzie można zjeść między innymi węgierskiego kołacza, toruńskie pierniki i inne specjały.

Wszystkim tym, którzy planują zostać na dłużej w stolicy Dolnego Śląska, polecamy tani nocleg, znajdujący się w ofercie polecanej przez hostel wrocławski.