Grudniowa Noc Nadodrza

Grudniowa Noc Nadodrza

W każdym dużym mieście godnym miana metropolii znajduje się dzielnica słynąca z artystów w niej mieszkających. Stolica Dolnego Śląska również posiada tego rodzaju miejsce, w którym kwitnie życie artystyczne. To Nadodrze, położone w niedalekiej odległości od centrum miasta. W stuletnich kamienicach mieszkają twórcy, a ich prace można podziwiać w różnych galeriach i barach, powstających coraz liczniej. Nic zatem dziwnego, że miejsca te przyciągają coraz większą liczbę ludzi, zarówno mieszkańców Wrocławia jak i osoby jedynie odwiedzające miasto. Tłok jest zwłaszcza przy okazji wydarzeń takich jak Grudniowa Noc Nadodrza, która odbędzie się już 12 grudnia tego roku. Co będzie można tam zobaczyć?

Grudniowa Noc Nadodrza to jedna z imprez wpisujących się na stałe w mapę kulturalnych wydarzeń w stolicy Dolnego Śląska. Wydarzenie jest kontynuacją pomysłu, jaki zrodził się w nawiązaniu do Nocy Muzeów. To właśnie przy okazji odwiedzin we wrocławskich instytucjach kultury powstał pomysł, by w podobny sposób zacząć organizować również odwiedziny w licznych galeriach, które istnieją na wrocławskiej dzielnicy Przedmieście Odrzańskie. Pierwsze edycje cieszyły się powodzeniem, które z czasem rosło, dlatego tego rodzaju wydarzenie organizowane jest coraz częściej, by jak największa liczba chętnych mogła poznać uroki malowniczych niewielkich galerii i barów, rozsianych po całym Nadodrzu.

Grudniowa Noc Nadodrza nie będzie pod tym względem wyjątkiem. Od południa do późnych godzin nocnych będzie można odwiedzić kilkadziesiąt interesujących miejsc. W takiej bogatej ofercie bez trudu każdy będzie mógł odnaleźć coś interesującego dla siebie, niezależnie od tego, jaka dziedzina sztuki bądź rękodzieła jest tą ulubioną. Cały szereg galerii, pracowni, niewielkich barów, salonów tatuażu i innych miejsc będzie stał otworem przed każdym, kto zdecyduje się na taką formę spędzenia czasu.

Grudniowa Noc Nadodrza to nie tylko bierne oglądanie sztuki i wyrobów lokalnych rękodzielników, to również nie tylko picie kawy w klimatycznym lokalu. Liczne prelekcje i warsztaty pozwolą na lepsze zrozumienie fenomenu nowej sztuki, zwłaszcza tej użytkowej, z której można skorzystać na miejscu.

Osoby spoza Wrocławia tani nocleg w centrum Wrocławia, w niedalekim sąsiedztwie Nadodrza mogą znaleźć w ofercie prezentowanej przez hostel wrocławski.