sky tower

Punkt widokowy Sky Tower

Wrocław można zwiedzać na bardzo wiele różnych sposobów. Spacer lub przejażdżka, komunikacja miejska lub własne auto to te najbardziej podstawowe i najpopularniejsze, można jeszcze wynająć rower miejski bądź też zwiedzić stolicę Dolnego Śląska z pokładu jednej z licznych łodzi pływających po Odrze i miejskich kanałach. Istnieje jednak również jeszcze jeden prosty sposób, który umożliwi dokładne poznanie całego miasta z jednego miejsca. Tym sposobem jest udanie się do najwyższego budynku mieszkalnego w naszym kraju. Taras widokowy w Sky Tower oferuje bardzo dobry widok na miasto i jego otoczenie.

Budynek Sky Tower wzniesiono przed kilku laty i do dzisiejszego dnia pozostaje największą budowlą w naszym kraju. Oferowane w nim apartamenty pozwalają cieszyć się wspaniałą panoramą stolicy Dolnego Śląska każdego dnia. Taki wybór jest oczywiście wspaniałą perspektywą, nie należy jednak do najtańszych. Znacznie łatwiej jest kupić bilet na taras widokowy, położony na 49 piętrze wrocławskiego drapacza chmur. W ten prosty i szybki sposób będzie można zobaczyć znacznie więcej niż jedynie najważniejsze budynki stolicy Dolnego Śląska.

Budynek Sky Tower liczy sobie 212 metrów. Niestety, ze względów bezpieczeństwa nie udało się zrealizować pierwotnego planu, który obejmował utworzenie tarasu widokowego rozciągającego się bezpośrednio na dachu budynku. Inwestor zdecydował zatem, że trzeba zmienić koncepcję i umieścić taras widokowy w innym miejscu. Ostatecznie wybór padł na 49, przedostatnie piętro wrocławskiego wieżowca.

Na taras można dotrzeć windą, cała podróż zajmuje jedynie minutę. W punkcie widokowym jednocześnie może przebywać dwadzieścia osób, zatem możliwe jest również zwiedzanie w większym gronie. Jedna tura trwa kilkanaście minut, w trakcie których można spokojnie zobaczyć najbardziej charakterystyczne budowle stolicy Dolnego Śląska, między innymi wrocławski Ratusz, Operę wrocławską, Halę Stulecia i Katedrę górującą nad Ostrowem Tumskim. W piękne słoneczne dni można nawet ujrzeć odległe pasma Karkonoszy.

Zdecydowanie warto poświęcić czas na to, by poznać Wrocław w taki właśnie sposób. Turyści odwiedzający miasto mogą znaleźć tani nocleg w centrum w ofercie prezentowanej przez hostel wrocławski.