wystawa lego we wrocławiu

Wystawa Lego we Wrocławiu

Lego we Wrocławiu

Któż nie zna słynnych klocków Lego? Nie ma chyba takich osób, niezależnie od tego w jakim są wieku i czym bawili się w dzieciństwie. Wspomnienia będą indywidualne, ale z całą pewnością żywe i wzbudzające uczucie nostalgii za utraconym czasem beztroskiego dzieciństwa. Jest okazja, by wspomnienia te ożywić, gdyż we Wrocławiu pojawiła się znacznych rozmiarów wystawa na której prezentowane są konstrukcje złożone właśnie z klocków Lego. Co można zobaczyć w trakcie trwania tej imprezy? Atrakcji z całą pewnością nie zabraknie.

Od wielu już lat klocki Lego używane są do tworzenia historycznych budowli, scen lub całych makiet. Jak wiele to ciekawych projektów, odwołujących się do różnych wydarzeń lub miejsc, będzie można przekonać się odwiedzając wystawę prezentowaną na Stadionie Wrocław. Największym z tego typu obiektów jest niewątpliwie makieta słynnego Titanica. Wybudowana w skali 1:25 model ma aż 11 metrów długości i niemal 3 metry wysokości. Szczegółowo odwzorowane urządzenie tego gigantycznego statku robi imponujące wrażenie na każdym z odwiedzających. Niewątpliwym atutem jest również możliwość zajrzenia do wnętrza makiety.

Wystawa klocków Lego na Stadionie Wrocław to nie prezentacja jednego modelu. Zwiedzający mogą podziwiać słynne budowle, zarówno te pochodzące nawet z odległych historycznie czasów jak i te powstałe w czasach nam współczesnych.

Wystawa tego rodzaju nie mogła odbyć się bez części poświęconej serii Lego Technic i modelom różnych maszyn wykonanych przy pomocy tego rodzaju klocków. Zwiedzający wystawę mogą na własne oczy przekonać się, że roboty są już pośród nas. Sterowany gestami robot na pewno rozpali wyobraźnię odwiedzających, niezależnie od tego, w jakim są oni wieku. Być może wiele z przychodzących dzieci pod wpływem tego rodzaju przeżyć postanowi rozpocząć naukę konstruowania podobnych maszyn?

Oczywiście, na wystawie nie zabraknie również bardziej tradycyjnych makiet, z całą pewnością warto będzie ujrzeć na własne oczy jeżdżące kolejki, odwzorowanie historycznej bitwy morskiej pod Oliwą lub też kadrów pochodzących ze słynnego filmu „Avatar”. Bardzo trudno jest zdecydować, które dzieła są najbardziej udane i najlepsze.

Wystawa klocków Lego na Stadionie Wrocław potrwa do 7 lutego 2016 roku. Informacje na temat godzin otwarcia, cen biletów i samej wystawy można znaleźć na stronie organizatora. Dla osób spoza Wrocławia nocleg oferuje hostel wrocławski.