Wrocławskie winiarnie

Wino jest jednym z ulubionych napojów alkoholowych nie tylko w Polsce. Mimo, iż nasz kraj nie jest światowym potentatem w tej dziedzinie, to wiele osób szczególnie ceni sobie ten trunek. Gdzie we Wrocławiu można napić się dobrego wina w miłej atmosferze? Poznaj nasze ulubione winiarnie w stolicy Dolnego Śląska. Wybór był niełatwy, oferta na tym rynku jest dość bogata.

Winnica na Solnym

Już sama nazwa tego lokalu wskazuje nie tylko to, czego możemy spodziewać się w środku, ale również samo położenie tej winiarni. Lokalizacja na placu Solnym, w bezpośrednim sąsiedztwie wrocławskiego Rynku sprawia, że z łatwością trafi do niego nawet osoba będąca krótki czas w stolicy Dolnego Śląska. W środku można wybierać spośród bardzo bogatej oferty niewielkich renomowanych winiarni z całego świata. Jako dodatek do wyśmienitych trunków właściciele serwują również bogaty wybór serów i wędlin, które świetnie będą się komponowały z wybranym gatunkiem wina. Dla osób chcących zakupić dobre wino do domu na miejscu prowadzony jest również sklep winiarski, w którym obowiązują bardzo atrakcyjne ceny.

OKWineBar

Tego miejsca nie mogło zabraknąć na naszej liście polecanych lokali winiarskich ze stolicy Dolnego Śląska. Miejsce to niezwykłe, gdyż goście mają do wyboru kilkaset win pochodzących z najróżniejszych zakątków świata. Co więcej, na miejscu działa również autorska restauracja, w której znaleźć można kilka wspaniałych dań, które będą świetnym dopełnieniem wybranego trunku. Na miejscu istnieje również dobrze zaopatrzony sklep winiarski, w którym można nabyć wiele ciekawych win pochodzących z całego świata. OKWineBar mieści się między mostami Pomorskimi, z jego okien podziwiać można piękne panoramy Wrocławia i Odry.

Corso Wine Bar

Ten lokal to z kolei miejsce z duszą. Prowadzone od dwóch lat przez dwóch Włochów, świetnie wprowadza w istotę picia wina na sposób włoski. W lokalu często można posłuchać muzyki na żywo, organizowane są również Dni Wina, podczas których spróbować można trunków pochodzących z określonych rejonów świata. Lokal mieści się nieopodal wrocławskiego Rynku, przy ulicy Szewskiej.

Winiarni w stolicy Dolnego Śląska jest znacznie więcej, niebawem przybliżymy również inne godne polecenia miejsca, które można uwzględnić podczas swoich wędrówek po Wrocławiu. Nocleg w najbardziej atrakcyjnych cenach oferuje hostel wrocławski, położony w niedalekiej odległości od wrocławskiego Rynku.