Stadion Miejski we Wrocławiu

Wrocławski Stadion Miejski

Wrocławski stadion – obok wieżowca Sky Tower – jest jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych dolnośląskich inwestycji w XXI wieku. Stadion umiejscowiony jest na Pilczycach, przy ulicy Śląskiej 1.  Stadion Miejski jest jednym z największych obiektów tego typu w Polsce.

Stadion został zbudowany wedle projektu firmy J.S.K. Architekci Sp. z o.o. Budowla przypomina nieco chiński lampion. Efekt ten pogłębia dodatkowo kolorowa iluminacja zewnętrznej części elewacji. Stadion Miejski powstał specjalnie na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2012 (Euro 2012). Jego budowa trwała 3 lata.

Obiekt posiada nieco ponad 45 tysięcy siedzących i w pełni zadaszonych miejsc. Otwarcie stadionu nastąpiło w 2011 roku. Pierwszym meczem rozegranym na Stadionie Miejskim była konfrontacja między Śląskiem Wrocław a Lechią Gdańsk. Tutaj także odbył się bokserski pojedynek między Tomaszem Adamkiem a Witalijem Kliczko. W ramach Euro 2012 rozegrano tutaj 3 spotkania: Rosja – Czechy, Grecja – Czechy oraz Polska – Czechy.

Ale Stadion Miejski to nie tylko emocje sportowe, to także miejsce, gdzie odbywają się największe koncerty. Grały tu takie sławy jak George Michael czy zespół Queen, zaś na czerwiec 2014 jest planowany koncert kapeli Linkin Park. Oprócz tego stadion gości regularnie samochodowe pokazy Monster Truck czy nocne biegi na orientacje. W tym roku po raz pierwszy odbył się tutaj Festiwal Dobrego Piwa, który spotkał się z ogromną popularnością amatorów chmielowego trunku.

Zarządcy stadionu chętnie zapraszają wszystkich chętnych do zorganizowania własnej imprezy na stadionie lub też skorzystania ze stałych atrakcji Stadionu, takich jak: zwiedzanie stadionu, przejażdżka gokartem na jednym z najdłuższych torów w Polsce czy „Dream Jump” czyli skok z dachu na linie z wysokości 40 metrów.

Warto śledzić stronę www Stadionu Miejskiego by być na bieżąco z różnymi wydarzeniami, które odbywają się na tym widowiskowym obiekcie. Przy okazji zachęcamy również do do sprawdzenia naszej oferty tanich noclegów.