Wrocławska Fontanna Multimedialna

Wrocławska Fontanna Multimedialna

We Wrocławiu jest wiele miejsc wartych odwiedzenia. Niektóre z nich są tak wyjątkowe, że przyciągają rzesze turystów nie tylko z naszego kraju. Jednym z takich popularnych miejsc jest Wrocławska Fontanna Multimedialna. Z jakiego powodu cieszy się takim powodzeniem nie tylko wśród turystów, ale także i osób na stałe mieszkających w stolicy Dolnego Śląska?

Wrocławska Fontanna Multimedialna to największa fontanna w Polsce i jedna z największych na kontynencie europejskim. Powierzchnia całkowita to niemalże jeden hektar. Na tej rozległej przestrzeni zamontowano w sumie 300 różnego rodzaju dysz. Wśród nich znajdują się dysze pieniące, dynamiczne, mgielne, wodne, palmowe i punktowe. Dodatkowo w centralnym miejscu znajdują się trzy dysze ogniowe. Fontanna jest multimedialna, pokazy składają się z obrazów wyświetlanych na kurtynach wodnych, a wszystko to w towarzystwie muzyki. Wrażenie całości jest po prostu niezapomniane.

Największą atrakcją są specjalnie przygotowane pokazy tematyczne, najlepiej prezentujące się po zmierzchu. Tego rodzaju przedstawienia między innymi upamiętniają ważne wydarzenia z historii Polski bądź też regionu. W taki sposób uhonorowano między innymi rocznicę Powstania Warszawskiego, powstania Solidarności i wybór Karola Wojtyły na papieża. Poza tego rodzaju wydarzeniami można również zobaczyć i innego rodzaju pokazy. Wrocławska Fontanna Multimedialna oferuje bardzo różnorodny zestaw pokazów, bez większego trudu znajdą dla siebie coś osoby w każdym wieku i różnorodnych upodobaniach. Warto o tym przekonać się na własne oczy i wybrać się na ostatni pokaz w tym sezonie.

Wrocławska Fontanna Multimedialna działa w okresie wiosenno-letnim, ostatni pokaz odbywa się zawsze w ostatni weekend października. Takie finałowe przedstawienie jest swoistego rodzaju podsumowaniem całego sezonu, gdyż zbiera wszystkie tematyczne pokazy w jedno, niezapomniane przedstawienie. Na tego rodzaju wydarzeniu po prostu trzeba być, najlepiej z całą rodziną. Osoby spoza stolicy Dolnego Śląska muszą wziąć pod uwagę fakt, że całe wydarzenie trwa do późnych godzin nocnych, warto zatem rozejrzeć się za noclegiem. Oferta prezentowana przez hostel wrocławski jest atrakcyjna cenowo.