gmach główny uniwersystetu wrocławskiego

Kilka słów o mieście Wrocław

Wrocław przepiękne miasto położone na Równinie Wrocławskiej, nad rzeką Odrą i czterema jej dopływami: Bystrzycą, Oławą, Ślęzą, i Widawą. To właśnie spora liczba kanałów i cieków sprawia, że Wrocław obdarzane jest często mianem „Wenecji Północy” – z tym aspektem Wrocławia związany jest również inny – duża liczba mostów. Stolica Dolnego Śląska liczy ich sobie niemal 120!

Wrocław – bogactwo tradycji

Wrocław to miasto szczególne, o bogatej i burzliwej historii, pełne zabytków rożnych kultur i narodowości. Na przestrzeni kilku ostatnich wieków jego włodarzami byli Czesi, Węgrzy, Prusowie, Niemcy oraz oczywiście Polacy, ale mimo tego przez te wszystkie lata Wrocław nie utracił swojej pierwotnej piastowskiej duszy. Symbolicznym i oficjalnym początkiem miasta był rok 1000, kiedy na mocy ustaleń Zjazdu Gnieźnieńskiego, we Wrocławiu ufundowano biskupstwo. Swego czasu miasto należało do jednych z najbardziej bogatych i popularnych miast w Europie. Niestety II Wojna Światowa była dla Wrocławia koszmarem i traumą, w wyniku której miasto doznało ogromnych zniszczeń, które jeszcze przez długie lata straszyły głównie w centrum.

Magia „Wroclove”

Obecnie gród Wrocisława jest jednym z największych miast w Polsce, a na pewno jedno z najbardziej lubianych. Specyficzna atmosfera panująca w tym miejscu sprawia, że miasto dorobiło się miana „Wroclove” jako miejsca, w którym można łatwo się zakochać. Z tego powodu warto przyjeżdżać do Wrocławia, nie tylko dla licznych i unikalnych zabytków czy atrakcji turystycznych, ale również, by poczuć tą familiarną i luźna atmosferę miejsca.

Wrocław to duże i rozległe miasto, przybywając więc tutaj warto poszukać noclegu blisko centrum. Niestety, ale korki i nie za szybka komunikacja miejska – w porównaniu do innych polskich miast – mogą skutecznie utrudnić poznawanie miasta i odkrywanie jego magii. Więcej informacji na temat Wrocławia można znaleźć tutaj